VFD45AMS43AFSHA
Home > All Products > Motors, Solenoids, Driver Boards/Modules > Motor Driver Boards, Modules
VFD45AMS43AFSHA
VFD45AMS43AFSHA
Part Number
VFD45AMS43AFSHA
Manufacturer
Delta Electronics/Industrial Automation
Description
VFD-MS300, 30HP 22KW 480V 45A HD
Data sheet
VFD45AMS43AFSHA.pdf
Category
Motor Driver Boards, Modules
Delivery Services
VFD45AMS43AFSHA
Comments
    VFD45AMS43AFSHA Specifications
    SeriesMS300
    RoHSRoHS
    TypeModule
    Features-
    InterfaceUSB, RS-485
    Motor TypeAC Motor
    Part StatusActive
    Mounting TypeChassis Mount
    Voltage - Load-
    Wattage - Load22000 W
    Current - Output45A
    Number of Motors4
    Voltage - Supply460VAC
    Control / Drive TypeVariable Frequency Drive (VFD)
    Operating Temperature-20°C ~ 60°C