510CBB24M5760BAGR
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Oscillators
510CBB24M5760BAGR
510CBB24M5760BAGR
Part Number
510CBB24M5760BAGR
Description
XTAL OSC XO 24.5760MHZ CMOS SMD
Data sheet
510CBB24M5760BAGR.pdf
Delivery Services
510CBB24M5760BAGR
Comments
    510CBB24M5760BAGR Specifications
    FunctionEnable/Disable
    Frequency24.576 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.050" (1.28mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)26mA