510KBA000369BAGR
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Oscillators
510KBA000369BAGR
510KBA000369BAGR
Part Number
510KBA000369BAGR
Description
XTAL OSC XO 369.0000KHZ CMOS SMD
Data sheet
510KBA000369BAGR.pdf
Delivery Services
510KBA000369BAGR
Comments
    510KBA000369BAGR Specifications
    FunctionEnable/Disable
    Frequency369 kHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply1.8V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)26mA