510KBA16M0000BAGR
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Oscillators
510KBA16M0000BAGR
510KBA16M0000BAGR
Part Number
510KBA16M0000BAGR
Description
XTAL OSC XO 16.0000MHZ CMOS SMD
Data sheet
510KBA16M0000BAGR.pdf
Delivery Services
510KBA16M0000BAGR
Comments
    510KBA16M0000BAGR Specifications
    FunctionEnable/Disable
    Frequency16 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Voltage - Supply1.8V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.050" (1.28mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)26mA