ASDDV-1.8432MHZ-LC-T3.pdf
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
|---|---|
| Series | ASDDV |
| RoHS | RoHS |
| Type | XO (Standard) |
| Output | HCMOS, LVCMOS |
| Ratings | - |
| Function | Enable/Disable |
| Frequency | 1.8432 MHz |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Resonator | Crystal |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 3.3V |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Height - Seated (Max) | 0.037" (0.95mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply (Max) | 2mA |