ASDDV-12.000MHZ-LC-T
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Oscillators
ASDDV-12.000MHZ-LC-T
ASDDV-12.000MHZ-LC-T
Part Number
ASDDV-12.000MHZ-LC-T
Manufacturer
Abracon LLC
Description
OSC XO 12.000MHZ CMOS SMD
Data sheet
ASDDV-12.000MHZ-LC-T.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
ASDDV-12.000MHZ-LC-T
Comments
    ASDDV-12.000MHZ-LC-T Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesASDDV
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputHCMOS, LVCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency12 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Voltage - Supply1.6V ~ 3.6V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)3mA