ASDDV-20.000MHZ-LC-T3
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Oscillators
ASDDV-20.000MHZ-LC-T3
ASDDV-20.000MHZ-LC-T3
Part Number
ASDDV-20.000MHZ-LC-T3
Description
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD
Data sheet
ASDDV-20.000MHZ-LC-T3.pdf
Delivery Services
ASDDV-20.000MHZ-LC-T3
Comments
    ASDDV-20.000MHZ-LC-T3 Specifications
    FunctionEnable/Disable
    Frequency20 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Voltage - Supply1.8V ~ 3.3V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)4mA