ASDDV-24.000MHZ-LC-T
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Oscillators
ASDDV-24.000MHZ-LC-T
ASDDV-24.000MHZ-LC-T
Part Number
ASDDV-24.000MHZ-LC-T
Description
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD
Data sheet
ASDDV-24.000MHZ-LC-T.pdf
Delivery Services
ASDDV-24.000MHZ-LC-T
Comments
    ASDDV-24.000MHZ-LC-T Specifications
    FunctionEnable/Disable
    Frequency24 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Voltage - Supply1.6V ~ 3.6V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)4mA