ASDMPLP-125.000MHZ-LR-T3
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Oscillators
ASDMPLP-125.000MHZ-LR-T3
ASDMPLP-125.000MHZ-LR-T3
Part Number
ASDMPLP-125.000MHZ-LR-T3
Manufacturer
Abracon LLC
Description
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Data sheet
ASDMPLP-125.000MHZ-LR-T3.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
ASDMPLP-125.000MHZ-LR-T3
Comments
    ASDMPLP-125.000MHZ-LR-T3 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesASDMP, Pure Silicon™
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputLVPECL
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency125 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorMEMS
    Package / Case6-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Voltage - Supply2.25V ~ 3.6V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)58mA