ASDMPLV-100.000MHZ-LR-T3
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Oscillators
ASDMPLV-100.000MHZ-LR-T3
ASDMPLV-100.000MHZ-LR-T3
Part Number
ASDMPLV-100.000MHZ-LR-T3
Manufacturer
Abracon LLC
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Data sheet
ASDMPLV-100.000MHZ-LR-T3.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
ASDMPLV-100.000MHZ-LR-T3
Comments
    ASDMPLV-100.000MHZ-LR-T3 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesASDMP, Pure Silicon™
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputLVDS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency100 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorMEMS
    Package / Case6-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Voltage - Supply2.25V ~ 3.6V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)32mA