ASEDV-50.000MHZ-LC-T
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Oscillators
ASEDV-50.000MHZ-LC-T
ASEDV-50.000MHZ-LC-T
Part Number
ASEDV-50.000MHZ-LC-T
Description
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD
Data sheet
ASEDV-50.000MHZ-LC-T.pdf
Delivery Services
ASEDV-50.000MHZ-LC-T
Comments
    ASEDV-50.000MHZ-LC-T Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesASEDV
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputHCMOS, LVCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency50 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Voltage - Supply1.6V ~ 3.6V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)6mA