ASEKDV-32.768KHZ-LC-T
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Oscillators
ASEKDV-32.768KHZ-LC-T
ASEKDV-32.768KHZ-LC-T
Part Number
ASEKDV-32.768KHZ-LC-T
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Data sheet
ASEKDV-32.768KHZ-LC-T.pdf
Delivery Services
ASEKDV-32.768KHZ-LC-T
Comments
    ASEKDV-32.768KHZ-LC-T Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesASEKDV
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency32.768 kHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Voltage - Supply1.62V ~ 3.63V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C