ASFLMB-150.000MHZ-XY-T
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Oscillators
ASFLMB-150.000MHZ-XY-T
ASFLMB-150.000MHZ-XY-T
Part Number
ASFLMB-150.000MHZ-XY-T
Manufacturer
Abracon LLC
Description
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVCMOS
Data sheet
ASFLMB-150.000MHZ-XY-T.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
ASFLMB-150.000MHZ-XY-T
Comments
    ASFLMB-150.000MHZ-XY-T Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesASFLMB, Pure Silicon™
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputLVCMOS
    Ratings-
    FunctionStandby (Power Down)
    Frequency150 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorMEMS
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Voltage - Supply1.8V ~ 3.3V
    Frequency Stability±10ppm
    Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Current - Supply (Max)16mA