HX2125014Z
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Oscillators
HX2125014Z
HX2125014Z
Part Number
HX2125014Z
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
CRYSTAL OSCILLATOR SEAM2520 T&R
Data sheet
HX2125014Z.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
HX2125014Z
Comments
    HX2125014Z Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesHX
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputLVCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency25 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Current - Supply (Max)20mA