S233025T-12.000-X-M
Home > All Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Oscillators
S233025T-12.000-X-M
S233025T-12.000-X-M
Part Number
S233025T-12.000-X-M
Manufacturer
Aker Technology USA
Description
XTAL OSC XO 12.0000MHZ HCMOS SMD
Data sheet
S233025T-12.000-X-M.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
S233025T-12.000-X-M
Comments
    S233025T-12.000-X-M Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesS2
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputHCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency12 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)7mA