LM3710XKMM-463/NOPB.pdf
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active Low |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 20ms Minimum |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Voltage - Threshold | 4.63V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TJ) |