TL7770-12CDWG4.pdf
| Package | Tube |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Multi-Voltage Supervisor |
| Reset | Active High/Active Low |
| Output | Complementary |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 270ns Typical Propagation Delay |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Threshold | 12V, Adj |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |