ADP2108AUJZ-2.3-R7
ADP2108AUJZ-2.3-R7
ADP2108AUJZ-2.3-R7
Part Number
ADP2108AUJZ-2.3-R7
Description
IC REG BUCK 2.3V 600MA TSOT23-5
Data sheet
ADP2108AUJZ-2.3-R7.pdf
Delivery Services
ADP2108AUJZ-2.3-R7
Comments
    ADP2108AUJZ-2.3-R7 Specifications
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
    Current - Output600mA
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching3MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Synchronous RectifierYes
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage - Input (Min)2.3V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTSOT-23-5
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.3V