ADP2109ACBZ-1.8-R7
ADP2109ACBZ-1.8-R7
ADP2109ACBZ-1.8-R7
Part Number
ADP2109ACBZ-1.8-R7
Description
IC REG BUCK 1.8V 600MA 5WLCSP
Data sheet
ADP2109ACBZ-1.8-R7.pdf
Delivery Services
ADP2109ACBZ-1.8-R7
Comments
    ADP2109ACBZ-1.8-R7 Specifications
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case5-WFBGA, WLCSP
    Current - Output600mA
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching3MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Synchronous RectifierYes
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage - Input (Min)2.3V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package5-WLCSP (1.02x1.45)
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V