ADP2121ACBZ-2.3-R7
ADP2121ACBZ-2.3-R7
ADP2121ACBZ-2.3-R7
Part Number
ADP2121ACBZ-2.3-R7
Description
IC REG BUCK 2.3V 600MA 6WLCSP
Data sheet
ADP2121ACBZ-2.3-R7.pdf
Delivery Services
ADP2121ACBZ-2.3-R7
Comments
    ADP2121ACBZ-2.3-R7 Specifications
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-WFBGA, WLCSP
    Current - Output600mA
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching6MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Synchronous RectifierYes
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage - Input (Min)2.9V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-WLCSP (0.9x1.3)
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.3V