ADP2125BCDZ-1.26R7
ADP2125BCDZ-1.26R7
ADP2125BCDZ-1.26R7
Part Number
ADP2125BCDZ-1.26R7
Description
IC REG BUCK 1.26V 500MA DIE
Data sheet
ADP2125BCDZ-1.26R7.pdf
Delivery Services
ADP2125BCDZ-1.26R7
Comments
    ADP2125BCDZ-1.26R7 Specifications
    PackageCut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDie
    Current - Output500mA
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching5.52MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Synchronous RectifierYes
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage - Input (Min)2.1V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageDie
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.26V