ADP2504ACPZ-2.8-R7
ADP2504ACPZ-2.8-R7
ADP2504ACPZ-2.8-R7
Part Number
ADP2504ACPZ-2.8-R7
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Description
IC REG BCK BST 2.8V 1A 10LFCSP
Data sheet
ADP2504ACPZ-2.8-R7.pdf
Delivery Services
ADP2504ACPZ-2.8-R7
Comments
    ADP2504ACPZ-2.8-R7 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    FunctionStep-Up/Step-Down
    TopologyBuck-Boost
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case10-VFDFN Exposed Pad, CSP
    Current - Output1A
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching2.5MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Synchronous RectifierYes
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage - Input (Min)2.3V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package10-LFCSP-WD (3x3)
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.8V