ADP3050ARZ-3.3
ADP3050ARZ-3.3
ADP3050ARZ-3.3
Part Number
ADP3050ARZ-3.3
Manufacturer
Rochester Electronics, LLC
Description
IC REG MULTI CONFG 3.3V 1A 8SOIC
Data sheet
ADP3050ARZ-3.3.pdf
Delivery Services
ADP3050ARZ-3.3
Comments
    ADP3050ARZ-3.3 Specifications
    PackageBulk,Tube
    Series
    RoHSRoHS
    FunctionStep-Down, Step-Up/Step-Down
    TopologyBuck, Buck-Boost, SEPIC
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Current - Output1A (Switch)
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching200kHz
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Synchronous RectifierNo
    Voltage - Input (Max)30V
    Voltage - Input (Min)3.6V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-SOIC
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V