AOZ2262AQI-10.pdf
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
|---|---|
| Series | EZBuck™ |
| RoHS | RoHS |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 22-PowerVFQFN |
| Current - Output | 10A |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 28V |
| Voltage - Input (Min) | 4V |
| Voltage - Output (Max) | 23.8V |
| Supplier Device Package | 22-QFN (4x4) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |