AP1512-50K5L-U
AP1512-50K5L-U
AP1512-50K5L-U
Part Number
AP1512-50K5L-U
Description
IC REG BUCK 5V 2A TO263-5
Data sheet
AP1512-50K5L-U.pdf
Delivery Services
AP1512-50K5L-U
Comments
    AP1512-50K5L-U Specifications
    PackageTube
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
    Current - Output2A
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching50kHz
    Operating Temperature-20°C ~ 85°C (TA)
    Synchronous RectifierNo
    Voltage - Input (Max)60V
    Voltage - Input (Min)4.5V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-263-5
    Voltage - Output (Min/Fixed)5V