AP1515-33SL-13
AP1515-33SL-13
AP1515-33SL-13
Part Number
AP1515-33SL-13
Description
IC REG BUCK 3.3V 1.5A 8SOP
Data sheet
AP1515-33SL-13.pdf
Delivery Services
AP1515-33SL-13
Comments
    AP1515-33SL-13 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Current - Output1.5A
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching150kHz
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
    Synchronous RectifierNo
    Voltage - Input (Max)22V
    Voltage - Input (Min)4.5V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-SOP
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V