AP1516-33SL-A
AP1516-33SL-A
AP1516-33SL-A
Part Number
AP1516-33SL-A
Description
IC REG BUCK 3.3V 3A DL 16SOP
Data sheet
AP1516-33SL-A.pdf
Delivery Services
AP1516-33SL-A
Comments
    AP1516-33SL-A Specifications
    PackageCut Tape (CT),Tape & Box (TB)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Current - Output3A
    Number of Outputs2
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching150kHz
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
    Synchronous RectifierNo
    Voltage - Input (Max)22V
    Voltage - Input (Min)4.5V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package16-SOP
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V