AP6015-33M10G-13
AP6015-33M10G-13
AP6015-33M10G-13
Part Number
AP6015-33M10G-13
Description
IC REG BUCK 3.3V 800MA 10MSOP
Data sheet
AP6015-33M10G-13.pdf
Delivery Services
AP6015-33M10G-13
Comments
    AP6015-33M10G-13 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Current - Output800mA
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching1MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Synchronous RectifierYes
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage - Input (Min)2.5V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package10-MSOP
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V