AUR9705-33GH
AUR9705-33GH
AUR9705-33GH
Part Number
AUR9705-33GH
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
IC REG BUCK ADJ 1A TSOT23-5
Data sheet
AUR9705-33GH.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Delivery Services
AUR9705-33GH
Comments
    AUR9705-33GH Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    FunctionStep-Down
    TopologyBuck
    Output TypeAdjustable
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
    Current - Output1A
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching1.5MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 80°C (TA)
    Synchronous RectifierYes
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage - Input (Min)2.5V
    Voltage - Output (Max)3.3V
    Supplier Device PackageTSOT-23-5
    Voltage - Output (Min/Fixed)1V