BM2P060MF-ZE2
BM2P060MF-ZE2
BM2P060MF-ZE2
Part Number
BM2P060MF-ZE2
Manufacturer
Rohm Semiconductor
Description
ON RESISTOR 0.7, PWM TYPE DC/DC
Data sheet
BM2P060MF-ZE2.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Delivery Services
BM2P060MF-ZE2
Comments
    BM2P060MF-ZE2 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    Function-
    TopologyFlyback
    Output Type-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
    Current - Output1.4mA
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching65kHz
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C (TA)
    Synchronous RectifierNo
    Voltage - Input (Max)60V
    Voltage - Input (Min)11V