FAN5602MU33X
FAN5602MU33X
FAN5602MU33X
Part Number
FAN5602MU33X
Manufacturer
onsemi
Description
IC REG CHARG PUMP 3.3V 8MSOP
Data sheet
FAN5602MU33X.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Delivery Services
FAN5602MU33X
Comments
    FAN5602MU33X Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    FunctionStep-Up/Step-Down
    TopologyCharge Pump
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-VSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Current - Output200mA
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching1MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Synchronous RectifierNo
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage - Input (Min)1.8V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-MSOP
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V