LM3671QMF-1.2/NOPB
LM3671QMF-1.2/NOPB
LM3671QMF-1.2/NOPB
Part Number
LM3671QMF-1.2/NOPB
Description
IC REG BUCK 1.2V 600MA SOT23-5
Data sheet
LM3671QMF-1.2/NOPB.pdf
Delivery Services
LM3671QMF-1.2/NOPB
Comments
    LM3671QMF-1.2/NOPB Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    SeriesAutomotive, AEC-Q100
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Current - Output600mA
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching2MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Synchronous RectifierYes
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage - Input (Min)2.7V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.2V