LM3674MF-1.875
LM3674MF-1.875
LM3674MF-1.875
Part Number
LM3674MF-1.875
Description
IC REG BUCK 1.875V 600MA SOT23-5
Data sheet
LM3674MF-1.875.pdf
Delivery Services
LM3674MF-1.875
Comments
    LM3674MF-1.875 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Current - Output600mA
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching2MHz
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C (TA)
    Synchronous RectifierYes
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage - Input (Min)2.7V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.875V