LM3676SD-1.5
LM3676SD-1.5
LM3676SD-1.5
Part Number
LM3676SD-1.5
Description
IC REG BUCK 1.5V 600MA 8WSON
Data sheet
LM3676SD-1.5.pdf
Delivery Services
LM3676SD-1.5
Comments
    LM3676SD-1.5 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-WFDFN Exposed Pad
    Current - Output600mA
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching2MHz
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C (TA)
    Synchronous RectifierYes
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage - Input (Min)2.9V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-WSON (3x3)
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.5V