LM3677LEX-1.82/NOPB
LM3677LEX-1.82/NOPB
LM3677LEX-1.82/NOPB
Part Number
LM3677LEX-1.82/NOPB
Description
IC REG BUCK 1.82V 600MA 6LLP
Data sheet
LM3677LEX-1.82/NOPB.pdf
Delivery Services
LM3677LEX-1.82/NOPB
Comments
    LM3677LEX-1.82/NOPB Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-UFDFN
    Current - Output600mA
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching3MHz
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C (TA)
    Synchronous RectifierYes
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage - Input (Min)2.7V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-USON (2x1.5)
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.82V