LM3677TL-1.875/NOPB
LM3677TL-1.875/NOPB
LM3677TL-1.875/NOPB
Part Number
LM3677TL-1.875/NOPB
Manufacturer
Rochester Electronics, LLC
Description
SWITCHING CONTROLLER, VOLTAGE-MO
Data sheet
LM3677TL-1.875/NOPB.pdf
Delivery Services
LM3677TL-1.875/NOPB
Comments
    LM3677TL-1.875/NOPB Specifications
    PackageBulk
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case5-WFBGA, DSBGA
    Current - Output600mA
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching3MHz
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C (TA)
    Synchronous RectifierYes
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage - Input (Min)2.7V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package5-DSBGA (1.41x1.08)
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.875V