LM3678SDX-1.2/NOPB
LM3678SDX-1.2/NOPB
LM3678SDX-1.2/NOPB
Part Number
LM3678SDX-1.2/NOPB
Description
IC REG BUCK PROG 1.5A 10WSON
Data sheet
LM3678SDX-1.2/NOPB.pdf
Delivery Services
LM3678SDX-1.2/NOPB
Comments
    LM3678SDX-1.2/NOPB Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    TopologyBuck
    Output TypeProgrammable
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case10-WFDFN Exposed Pad
    Current - Output1.5A
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching3.3MHz
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C (TA)
    Synchronous RectifierYes
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage - Input (Min)2.5V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package10-SON (3x3)
    Voltage - Output (Min/Fixed)0.8V, 1.2V