LM3679URX-1.5/NOPB
LM3679URX-1.5/NOPB
LM3679URX-1.5/NOPB
Part Number
LM3679URX-1.5/NOPB
Manufacturer
Texas Instruments
Description
IC REG BUCK 1.5V 350MA 5DSBGA
Data sheet
LM3679URX-1.5/NOPB.pdf
Delivery Services
LM3679URX-1.5/NOPB
Comments
    LM3679URX-1.5/NOPB Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case5-XFBGA
    Current - Output350mA
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching3MHz
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C (TA)
    Synchronous RectifierYes
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage - Input (Min)2.5V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package5-DSBGA (1.47x1.02)
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.5V