LMR14206XMKE/NOPB
LMR14206XMKE/NOPB
LMR14206XMKE/NOPB
Part Number
LMR14206XMKE/NOPB
Description
IC REG BUCK ADJ 600MA TSOT23-6
Data sheet
LMR14206XMKE/NOPB.pdf
Delivery Services
LMR14206XMKE/NOPB
Comments
    LMR14206XMKE/NOPB Specifications
    Current - Output600mA
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching1.25MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
    Synchronous RectifierNo
    Voltage - Input (Max)42V
    Voltage - Input (Min)4.5V
    Voltage - Output (Max)34V
    Supplier Device PackageSOT-23-THIN
    Voltage - Output (Min/Fixed)0.765V