LMR34206SC5QRNXRQ1
LMR34206SC5QRNXRQ1
LMR34206SC5QRNXRQ1
Part Number
LMR34206SC5QRNXRQ1
Manufacturer
Texas Instruments
Description
POWER MANAGEMENT
Data sheet
LMR34206SC5QRNXRQ1.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Delivery Services
LMR34206SC5QRNXRQ1
Comments
    LMR34206SC5QRNXRQ1 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesAutomotive, AEC-Q100
    RoHSRoHS
    FunctionStep-Down
    TopologyBuck
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount, Wettable Flank
    Package / Case12-VFQFN
    Current - Output600mA
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching2.1MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Synchronous RectifierYes
    Voltage - Input (Max)42V
    Voltage - Input (Min)4.2V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package12-VQFN-HR (3x2)
    Voltage - Output (Min/Fixed)5V