LMR36006BRNXT
LMR36006BRNXT
LMR36006BRNXT
Part Number
LMR36006BRNXT
Description
IC REG BUCK ADJ 600MA 12VQFN
Data sheet
LMR36006BRNXT.pdf
Delivery Services
LMR36006BRNXT
Comments
    LMR36006BRNXT Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount, Wettable Flank
    Package / Case12-VFQFN
    Current - Output600mA
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching1MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 150°C (TJ)
    Synchronous RectifierYes
    Voltage - Input (Max)60V
    Voltage - Input (Min)4.2V