LT1767EMS8E-3.3#TRPBF
LT1767EMS8E-3.3#TRPBF
LT1767EMS8E-3.3#TRPBF
Part Number
LT1767EMS8E-3.3#TRPBF
Description
IC REG BCK SEPIC 3.3V 1.5A 8MSOP
Data sheet
LT1767EMS8E-3.3#TRPBF.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Delivery Services
LT1767EMS8E-3.3#TRPBF
Comments
    LT1767EMS8E-3.3#TRPBF Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    FunctionStep-Down
    TopologyBuck, SEPIC
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
    Current - Output1.5A
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching1.25MHz
    Operating Temperature0°C ~ 125°C (TJ)
    Synchronous RectifierNo
    Voltage - Input (Max)25V
    Voltage - Input (Min)3V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-MSOP-EP
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V