MIC2202-1.5BMM-TR
MIC2202-1.5BMM-TR
MIC2202-1.5BMM-TR
Part Number
MIC2202-1.5BMM-TR
Description
IC REG BUCK 1.5V 600MA 10MSOP
Data sheet
MIC2202-1.5BMM-TR.pdf
Delivery Services
MIC2202-1.5BMM-TR
Comments
    MIC2202-1.5BMM-TR Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Output TypeFixed
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Current - Output600mA
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching2MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
    Synchronous RectifierYes
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage - Input (Min)2.3V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package10-MSOP
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.5V