MIC2202-1.5YML
MIC2202-1.5YML
MIC2202-1.5YML
Part Number
MIC2202-1.5YML
Description
IC REG BUCK 1.5V 600MA 10MLF
Data sheet
MIC2202-1.5YML.pdf
Delivery Services
MIC2202-1.5YML
Comments
    MIC2202-1.5YML Specifications
    PackageTray
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case10-VFDFN Exposed Pad, 10-MLF®
    Current - Output600mA
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching2MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
    Synchronous RectifierYes
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage - Input (Min)2.3V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package10-MLF® (3x3)
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.5V