MIC4680-3.3YM-TR
MIC4680-3.3YM-TR
MIC4680-3.3YM-TR
Part Number
MIC4680-3.3YM-TR
Description
IC REG BUCK 3.3V 1.3A 8SOIC
Data sheet
MIC4680-3.3YM-TR.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Delivery Services
MIC4680-3.3YM-TR
Comments
    MIC4680-3.3YM-TR Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesSuperSwitcher™
    RoHSRoHS
    FunctionStep-Down
    TopologyBuck
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Current - Output1.3A
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching200kHz
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
    Synchronous RectifierNo
    Voltage - Input (Max)34V
    Voltage - Input (Min)4V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-SOIC
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V