S-8330B26FS-T2-G
S-8330B26FS-T2-G
S-8330B26FS-T2-G
Part Number
S-8330B26FS-T2-G
Description
IC REG BOOST ADJ 300MA 8SSOP
Data sheet
S-8330B26FS-T2-G.pdf
Delivery Services
S-8330B26FS-T2-G
Comments
    S-8330B26FS-T2-G Specifications
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-LSSOP (0.173", 4.40mm Width)
    Current - Output300mA (Switch)
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching50kHz
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C (TA)
    Synchronous RectifierNo
    Voltage - Input (Max)9V
    Voltage - Input (Min)2V
    Voltage - Output (Max)26V
    Supplier Device Package8-SSOP
    Voltage - Output (Min/Fixed)14V