S-8351A35MC-J2UT2G
S-8351A35MC-J2UT2G
S-8351A35MC-J2UT2G
Part Number
S-8351A35MC-J2UT2G
Description
IC REG BOOST 3.5V 300MA SOT23-5
Data sheet
S-8351A35MC-J2UT2G.pdf
Delivery Services
S-8351A35MC-J2UT2G
Comments
    S-8351A35MC-J2UT2G Specifications
    Output TypeFixed
    Part StatusNot For New Designs
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Current - Output300mA (Switch)
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching100kHz
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Synchronous RectifierNo
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage - Input (Min)0.9V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.5V