S-8353H33UA-IWST2U
S-8353H33UA-IWST2U
S-8353H33UA-IWST2U
Part Number
S-8353H33UA-IWST2U
Description
IC REG BOOST 3.3V 300MA SOT89-3
Data sheet
S-8353H33UA-IWST2U.pdf
Delivery Services
S-8353H33UA-IWST2U
Comments
    S-8353H33UA-IWST2U Specifications
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-243AA
    Current - Output300mA (Switch)
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching250kHz
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Synchronous RectifierNo
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage - Input (Min)0.9V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-89-3
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V