S-85S1AB38-I6T1U
S-85S1AB38-I6T1U
S-85S1AB38-I6T1U
Part Number
S-85S1AB38-I6T1U
Description
SWITCHING REGULATOR
Data sheet
S-85S1AB38-I6T1U.pdf
Delivery Services
S-85S1AB38-I6T1U
Comments
    S-85S1AB38-I6T1U Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesS-85S1A
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-SMD, Flat Leads
    Current - Output200mA
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching1MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Synchronous RectifierYes
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage - Input (Min)2.2V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSNT-6A
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.8V