S-85S1PC11-I8T1U
S-85S1PC11-I8T1U
S-85S1PC11-I8T1U
Part Number
S-85S1PC11-I8T1U
Description
IC REG BUCK 1.1V 200MA SNT-8A
Data sheet
S-85S1PC11-I8T1U.pdf
Delivery Services
S-85S1PC11-I8T1U
Comments
    S-85S1PC11-I8T1U Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesS-85S1PC
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-SMD, Flat Lead
    Current - Output200mA
    Number of Outputs1
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching1MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Synchronous RectifierYes
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage - Input (Min)2.2V
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSNT-8A
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.1V